, ,

PLANNER – SKARBNICA MAŁYCH WSPOMNIEŃ

10:00Hej wszystkim! Wracam po urlopie pełną parą! Czas na nową inspirację - tym razem chciałabym wam powiedzieć jak to u mnie jest z tymi plannerami.. dlaczego je prowadzę i czemu zawsze jest w nich tyyyyyyle rzeczy (zdjęcia, bilety, wycinki z gazet, bazgroły, rozkłady itp.).
Hello tere everyone! I’m back from my holidays and I’m full of new energy! It’s time for our new inspiration – this time I would like to tell you a bit about my love to planners – why I use them and why are they always full of crap (photos, tickets, papers, doodles, timetables etc.).


Po pierwsze, planner to mój drugi mózg. Dzięki niemu nie zapominam (prawie) o niczym. Gdyby nie on, zapomniałabym nawet pomalować paznokcie – taka jestem zapominalska. Dlatego każda strona w moim notesie jest cała zapełniona. Żeby nie zapomnieć o najważniejszych rzeczach lub wydarzeniach, zaznaczam je taśmą washi i od razu rzucają mi się w oczy po otwarciu plannera na danym dniu.
First of all a planner is like a secondo brain for me. Thanks to notebooks I remember (almost) everything. I have to write down everything I have to do – even the simplest tasks! That’s why pages in my planners are never ever blank. When I have a very important meeting or thing to do, I use washi tape to underline it.


Czytam sporo książek, może nie tyle ile bym chciała ale i tak nie jest źle. Osoby, które czytają książki pewnie też mają taki problem jak ja kiedyś – gdzie zapisać ciekawy cytat, który akurat znaleźliśmy w książce? Odkąd noszę plannery zawsze przy sobie problem zniknął.  Od czasu do czasu, gdy cytat skradnie mi serducho to bazgrolę coś naokoło niego, żebym częściej do niego zaglądała.
I read quite a lot of books (well, I would love to read much more but it’s difficult to find time for it!). People who read a lot probably have common problems like where to write down a nice quotation which we found in a book a minute ago.. Bookaholics - use planners! They are always in your bags and you will never loose your favourite quotes! And don’t forget to doodle around your favourite quotations – this way you will open your planner more often!


Po trzecie – journalowanie i bazgroły. Lubię od czasu do czasu coś narysować, ale raczej gustuję w malutkich bazgrołach (przynajmniej wiem, że je skończę!) niż w obrazach na podobraziach.. Jak tylko najdzie mnie ochota, biorę cienkopis i akwarelki i robię to co akurat wpadnie mi do głowy. Wiecie jak fajnie ogląda się takie pomazane notesy po kilku miesiącach (a co dopiero.. latach!)?! Polecam wszystkich, nawet tym którym się wydaje że rysować nie potrafią – spróbujcie! Bazgroły w plannerach są dla was – i to wasze oczęta mają cieszyć!
The third reason why I love my planners is that I use them just like my art-journals and sketchbooks. I love small doodles (at least I know that I will finish them!). Whenever I feel some inspiration I take my micron pens and waterclours and I start painting tiny things in my planners.. You can’t imagine how fun it Is to see these doodles after a couple of months (or years!). Even If you think you can’t draw – try it! Planners should make YOU smile!


No i ostatni powód dla którego uwielbiam prowadzić plannery – wspomnienia! Żaden mój notes nie jest tak dokładną skarbnicą wspomnień! Gdy czasami przeglądam moje kalendarze sprzed 8 lat to wierzyć się nie chce, o ilu ciekawych życiowych wydarzeniach człowiek zapomniał. Teraz oprócz tekstów mam też w kalendarzach sporo zdjęć, wycinków z gazet czy biletów do kina. Dzięki temu za parę lat będę mogła sobie na szybko, ale bardzo dokładnie wszystko przypomnieć :)
And the last reason – gathering memories! Planners are the best diaries in my opinion. I sometimes look through my old calendars (e.g. from 2007).. you can’t imagine how many important life events I forgot! Now I also add photos to my planners or tickets from the cinema – this way I can recall specific days in the future :)


A dlaczego wy tak kochacie plannery? Służą wam tylko do spisywania planu dnia? Czy może mają też jakieś inne przeznaczenie? Chętnie się dowiemy i pooglądamy wnętrzna waszych kalendarzy!
And why do you love your planners? Do you use them only for day-to-day plans or for some other stuff too? We would love to know.. and we would love to see your planners inside!
Pozdrawiam ciepło i ślę uściski!
Hugs and Kissem!
marysza

You Might Also Like

0 komentarze

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.