, , ,

Plan nauki na studia

10:38Hej!
Mam nadzieję, że święta spędzacie w cudownej, rodzinnej atmosferze! Ja głównie leniuchuję, ale od poniedziałku czeka mnie sporo pracy.
Dzisiaj są urodziny mojego taty, spędzamy święta razem całą rodziną więc nie muszę się ruszać z domu żeby świętować. Urodziny były już dawno zaplanowane w moim cudnym plannerze, żebym o niczym nie zapomniała :). Jak widać kolory miętowy i musztardowy znowu wróciły do łask :D.
Hello!
I hope that you are spending your Christmas with your family in a calm atmosphere. I’m mostly being lazy but I’m coming back to the busy life on Monday.
Today is a special day in our Home – it’s my father’s birthday! We are spending the Christmas time together so I don’t have to go anywhere to celebrate. I planned this day some time ago to avoid forgetting some stuff. As you can see musztard yellow and mint green are back! :D


Lenistwo będzie trwało jeszcze do niedzieli – od poniedziałku zaczynam działać. Mam mnóstwo nauki i prac, które muszę oddać w styczniu. Jest jeden duży minus jeśli chodzi o zaoczne studia – jest bardzo mało czasu na naukę: każdy weekend w styczniu spędzę na uczelni od rana do nocy, a od poniedziałku do piątku pracuję, dlatego nie będę w stanie się odpowiednio przygotować na zajęcia jeśli zacznę zbyt późno. I tu z pomocą przychodzi planowanie – zrobiłam listę rzeczy do zrobienia, pozapisywałam daty i ustaliłam grafik nauki. Codziennie od najbliższego poniedziałku, przez cały styczeń będę spędzać 2-3 godziny dziennie na naukę tak, żebym się ze wszystkim wyrobiła, bez stresu i pośpiechu.
The lazy „doing nothing” will continue to Sunday – I’m getting back to the busy life on Monday. I have a lot of learning and essays to write for January’s classes. There is one big disadvantage of extramural studies: I’m going to spend every single weekend at the University (from dawn to dusk), and I’m work from Monday to Friday every week, that’s why I won’t have time for preparing everything I need for my studies (if I start too late!). And now is when the planner steps in – I made a list of things to do, wrote down the deadlines and I created a learning schedule. Every day, starting on Monday, I’m going to spend 2-3 hours on learning so that I’ll manage to do everything on time without stress or rush.


Karty z rozkładem tygodnia z CAT File Store to idealne rozwiązanie na takie planowanie w przód :).
Cards from CAT File Store are perfect for this kind of tasks :).


Zimy wciąż nie ma, ale wierzę, że w styczniu spadnie trochę śniegu! Tęsknię za rzucaniem się śnieżkami i wygłupami w zaspach na naszej działce! Przekładka styczniowa w moim plannerze przywołuje zimę!
Winter is not here now, but I believe that there will be some snow in January! I miss snowfights and fooling around in snow drifts in my garden! The January separating card is made to allure winter!


A od 6 stycznia wielki powrót do pracy! Pierwsze dwa dni pracy już zaplanowane, mam nadzieję że jakoś poradzę sobie ze wszystkim w tym miesiącu! W każdym razie.. gdybym tego nie zaplanowała w przód, to na pewno nic by z tego nie wyszło :) Robota na ostatnią chwilę jest niemożliwa w takim trybie życia (praca-uczelnia-praca-uczelnia).
I’m coming back to work on the 6th January! First two days are already planned. I really hope I’ll manage to do everything on time! If I hadn’t planned everything earlier, I would have been a disaster! Leaving everything to the last minute is not a solution for me (work-studies-work-studies).


A wy jak sobie radzicie z takim nawałem pracy? Macie jakieś sprawdzone sposoby zorganizowania wszystkiego tak, żeby jeszcze był czas na przyjemności?
And how are you handling your work? Do you have some good ways of organizing everything so that there is some time left for pleasures?

 
Ściskam was ciepło i życzę szczęśliwego nowego roku!!
Have a nice day and I’m wishing you a happy new year!!


You Might Also Like

6 komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki! Przez Sylwester trochę go zawaliłam, ale postaram się wszystko nadrobić w weekend :O

   Usuń
 2. Fajny plan i pomysł na organizacje. U mnie też od nowego roku nawał obowiązków i musze to jakoś sobie poukładać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz już jakiś pomysł jak to wszystko poukładać, żeby nie zwariować? :D

   Usuń
 3. Samo wypisanie prac do oddania czy rzeczy do zrobienia może zmotywować do systematycznej pracy,także mam podobny tryb działania do Ciebie,zawsze też ustalam deadline wcześniej,niż rzeczywiście jest wymagany - pewnych rzeczy nie da się przewidzieć,choćby głupiej migreny. Jeśli idzie o obowiązki domowe,to na każdy tydz.robię listę KONIECZNE DO ZROBIENIA, ale nie wszystko przypisuję do konkretnych dni (poza praniem czy obiadami),ponieważ często danego dnia mam ochotę/natchnienie coś innego uporządkować albo w ogóle na nic nie mam siły. Przy organizacji nauki mi pomaga rozpisanie w tabeli tematów/działów/zagadnień z danego przedmiotu, w kolejnej kolumnie w zależności czy to wykład czy ćwiczenia "notatki z zajęć" i jesli na ćw.mieliśmy przeczytać artykuł,to "przeczytane",kolejna kolumna to "notatki własne",np.zrobione podczas czytania artykułu lub w zależności od zainteresowań -poszerzenie tematu,skorzystanie z innych źródeł,etc. Wiele zależy od specyfiki przedmiotu. Ostatnie kolumny to "nauka" i "powtórki" i tutaj można zaplanować naukę,wpisując daty albo po nauce czy powtórce odhaczyć,że się to zrobiło. Dzięki temu wiem na czym stoję, gdzie mam braki i mogę szybko to uzupełnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny system OPTY-MISTKO!!! Naprawdę świetny, spróbuję skorzystać z Twoich rad! Jeju, podziwiam, że jesteś aż w takm stopniu zorganizowana!!

   Usuń

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.